ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9635222
*
nr 963 5222
Spegel
Förgylld, höjd: 66 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2015
kl 18:48:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/5 17:54:47
1
200 kr
25/5 18:13:50
2
150 kr
25/5 18:13:50
1
200 kr (Budbetjänt)
25/5 18:14:17
2
250 kr
25/5 18:35:13
3
300 kr
25/5 18:36:00
3
350 kr
25/5 18:36:04
4
800 kr
25/5 18:38:17
1
500 kr
25/5 18:38:17
4
600 kr (Budbetjänt)
25/5 18:39:43
3
700 kr
25/5 18:39:43
4
800 kr (Budbetjänt)
25/5 18:41:12
3
Vinnande bud
25/5 18:42:09
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 963 5222
Spegel
Förgylld, höjd: 66 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/5 17:54:47 | 1 | 200 kr |
25/5 18:13:50 | 2 | 150 kr |
25/5 18:13:50 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
25/5 18:14:17 | 2 | 250 kr |
25/5 18:35:13 | 3 | 300 kr |
25/5 18:36:00 | 3 | 350 kr |
25/5 18:36:04 | 4 | 800 kr |
25/5 18:38:17 | 1 | 500 kr |
25/5 18:38:17 | 4 | 600 kr (Budbetjänt) |
25/5 18:39:43 | 3 | 700 kr |
25/5 18:39:43 | 4 | 800 kr (Budbetjänt) |
25/5 18:41:12 | 3 | Vinnande bud |
25/5 18:42:09 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58